Новини ННІ Інформаційних технологій
Новини Навчання Співпраця Студенти

УТВ «СВІТ» -ПІДСУМКИ

3 жовтня 2019 року при Інституті інформаційних технологій Університету державної фіскальної служби України (м. Ірпінь, Київська область) почав роботу Університет третього віку «СВІТ» (Сучасний Вік Інформаційних Технологій), створений згідно Наказу ректора № 1379 23.08.19р. Засновником університету третього віку «СВІТ» є ректорат Університету державної фіскальної служби України на чолі з ректором УДФСУ П.ПАШКО за активної позиції директора ННІ інформаційних технологій УДФСУ, Президента ГО «Асоціація університетів третього віку «Клепсидра» професора А. ГОРБОВОГО.
Нормативні документи, що регламентують діяльність УТВ «СВІТ», а саме Положення про УТВ та Положення про волонтерську діяльність ЗАТВЕРДЖЕНО Вченою радою Університету державної фіскальної служби України від 29 серпня 2019 р. № 7 та ВВЕДЕНО В ДІЮ наказом ректора Університету державної фіскальної служби України від 6 вересня 2019 р. №1434.
Для УДФСУ це інноваційний, соціальний проект, що реалізує один із найважливіших принципів навчання - накопичення знань впродовж всього життя. Студентами університету є люди літнього віку - пенсіонери, які хочуть отримати нові знання, розширити свій світогляд та власні можливості. Розроблено та затверджено назву та логотип УТВ УДФСУ.
Урочисте відкриття Університету та вручення студентських квитків було приурочено до міжнародного семінару «Можливості інформаційних та соціальних технологій в розвитку туризму для людей літнього віку: міжнародні стратегії на національному рівні в Україні», який відбувся в УДФСУ 4 жовтня 2019 року. В роботі семінару та урочистостях взяв участь офіційний представник ООН з питань туризму для людей літнього віку, Президент Міжнародної асоціації університетів третього віку IAUTA, директор Університету третього віку в Тулузі, професор Тулузького університету Франсуа Велла та віце-президент асоціації УТВ Болгарії, член правління ІАUТА Георгій Станков.
В рамках семінару було підписано Угоду про співпрацю Університету державної фіскальної служби України (ректор Пашко П.В.) та Громадської організації «Асоціація університетів третього віку «Клепсидра» (президент Горбовий А.Ю.)
В першому навчальному році в УТВ «СВІТ» навчалося 78 студентів, хоча пропонувалося створити пілотну групу в кількості лише 15 осіб.
В Університеті третього віку студенти не тільки навчаються, також їх життя насичене і цікаве різноплановими подіями - в розпорядженні студентів УТВ «СВІТ» вся інфраструктура УДФСУ, зокрема спортивний комплекс, бібліотека, центр культури та мистецтва «Сузіря», медичний центр, обладнання військової кафедри. Студенти УТВ «СВІТ» є провідниками професійно-орієнтаційної роботи та пропаганди УДФСУ як спеціалізованого вищого навчального закладу з ексклюзивним набором спеціальностей та можливостей.
Заняття в УТВ «СВІТ» проводять волонтери - професори, викладачі та студенти УДФСУ, посадові особи органів місцевого самоврядування, мешканці міста з великим життєвим досвідом, знаннями і освітою. Це всі, хто виявили бажання та є фахівцями в областях, якими цікавляться наші слухачі. В рамках діяльності УТВ «СВІТ» реалізовано перші кроки щодо роботи «ІТ клініки», за ініціативи студентів ННІ ІТ С. Гнатюк, О. Куліка (3 курс) та М. Левицького (1 курс) організовно інформаційні консультації для студентів третього віку. В рамках роботи «ІТ клініки» підготовлено та розміщено на Youtube каналі ННІ ІТ 10 відео роликів, навчальних майстер класів, посібників та уроків для студентів третього віку.
Впродовж навчального року заняття з інформаційних технологій, англійської та ділової української мови. Силами студентів УТВ організовано факультативи з основ фотографування, крою та шиття, фінансової грамотності, митного законодавства, громадського бюджету, рукоділля та виготовлення квіткових прикрас. Студенти УТВ беруть уроки малювання в творчій студії УДФСУ та у заслуженого майстра Наталії Синішин. Прочитано лекції з охорони праці, можливостей університетської наукової бібліотеки, проведено уроки історії та патріотизму в музеї УДФСУ.
У діяльності УТВ беруть участь 6 професорів, педагогів університету, зокрема курс «Інформаційні технології» викладає проф. С. І. Ріппа, курс «Митне законодавство України» — проректор Д. В. Пудрик, два мега-тренінги під керівництвом професора Халецької А.А. Велику увагу роботі УТВ приділяють ректор УДФСУ професор П.В. Пашко та директор наукової бібліотеки, проф. С. Я. Цимбалюк. Співробітник бібліотеки Слєсаренко Т.М. провела дуже цікавий курс з компютерної грамотності. Серед волонтерів- викладачів є і представники бізнесу міста, так курс фінансової грамотності читала начальник ірпінського відділення банку ПУМБ Сапсай С.А., економіку підприємства – підприємець Хімінчук М.М., а Громадський бюджет – керівник фінансового відділу ІМР Бруховецька С.З. Великим досягненням УТВ стало залучення самих студентів третього віку до викладацької діяльності в університеті для своїх колег. В числі цього активу Мароз Н.Г. – ділова українська мова, Шилова С.Г. – основи фотографування, Сергєєва О. – феномен культури, Заводова Н. – виготовлення квиткових прикрас.
З ініціативи студентів УТВ «СВІТ» створено принципово нову для УТВ структуру — «English speak Club» під керівництвом вчителя Ірпінської школи № 13 О. В. Дашковського, де одночасно навчаються та спілкуються студенти віком 45+ та учні зазначеної школи.
Створення УТВ при ННІ ІТ стало великим інформаційним приводом в масштабах Київщини, що значно підняло рекламний рейтинг та профеорієнтаційну аналітику УДФСУ. Роботу УТВ та Міжнародний семінар AUITA було висвітлено на місцевому телевізійному каналі «ПОГЛЯД», інтерв'ю з учасниками семінару транслювалося на Першому Українському радіо.
Загалом на сайті УДФСУ було розміщено близько 10 матеріалів щодо діяльності УТВ «СВІТ», а на сайті Інституту інформаційних технологій заходи УТВ «СВІТ» висвітлено в 9 матеріалах. Загалом тенденція зростання популярності УТВ «СВІТ» та зацікавленість людей в його роботі чітко простежується в переглядах на Youtube каналі – 5000 переглядів, інформація поширена у мережі Facebook 26 постів та 52 репости, Instagram 30.
У межах міжнародної роботи команда студентів УТВ дебютувала на зимовій Сеньйоріаді, яка відбулася в Польщі в лютому 2020 р. Невеличка команда з 8 студентів привезла до Університету 2 бронзові нагороди, які здобули студенти УТВ С.Відута та І. Балан. Ця подія підняла на значно новий рівень роботу УТВ з фізичної культури та спорту. За ініціативи студентки УТВ «СВІТ» Єгорової Г.В. створено групу здоров’я, а під керівництвом студентки Бруховецької С.З. організовано команду УТВ та Клуб з гри в петанк, яка дуже популярна серед закордонних партнерів нашого руху.
Форми навчання в УТВ: лекційні та практичні заняття, семінари, ділові ігри, обмін досвідом, «круглі столи», тренінги, екскурсії та подорожі, змагання та концерти.
Нажаль навчальний рік було перервано введенням карантину, деякі плани прийшлося коригувати, так перенесено виставку творчих робіт студентів УТВ, також тільки по закінченню карантину відбудуться старти Сеньйоріад. Але студентське життя та освітній процес людей поважного віку вирувало в новій формі зборів «У альтанки від Тетянки», змінився акцент на роботу в соціальних мережах та он-лайн уроках. Студенти УТВ «СВІТ» регулярно беруть участь в роботі он-лайн курсів, що підготувала асоціація «Клепсидра» під загальною назвою «Майстерня досвіду УТВ», регулярно двічі на тиждень проходять заняття з англійської мови, виставлено для самостійного вивчення курси «Робота зі смартфоном» від Київстар та ІТ для дорослих від «ДІЯ», 7 студентів нашого УТВ надіслали свої роботи на Міжнародний творчий конкурс, що проводиться всесвітньою асоціацією УТВ AUITA, радіємо що в нас є майстри всіх жанрів з яких проводиться конкурс (Малювання, складання віршів, фотографія та hand-made).
Головним результатом діяльності УТВ «СВІТ» є наочна реалізація принципу зв’язку поколінь «мудрість від старших, новації від молодших» та соціалізація пенсіонерів, що повертає їх до активного способу життя і дозволяє забути про старість.

Адміністратор УТВ «СВІТ»:
Є.Едвабнік